מבוגרים: יישור שיניים למבוגרים הוא טרנד

אלו שפספסו בגיל ההתבגרות את ההזדמנות ליישר את השיניים יכולים כיום לנשום לרווחה, ולחייך.

טיפולי שיניים במבוגרים הם הצעקה האחרונה בתחום הטיפולים האסתטיים, והם הפכו נפוצים מאוד בזכות טכניקות

מתקדמות, שמאפשרות להסוות את המכשור המותקן על השיניים, ולהפוך אותו ליישור שיניים שקוף ובלתי נראה.

כל מה שרציתם לדעת על טיפולים אורתודנטיים למבוגרים בכתבה שלפניכם.

מטום קרוז ועד יהודה לוי – יישור שיניים למבוגרים הוא טרנד לוהט

יישור שיניים למבוגרים
את יריית הזינוק לתופעת יישור השיניים בקרב מבוגרים מייחסים לטום קרוז, הכוכב ההוליוודי הנחשק, ששיחק בכמה סרטים בעודו נמצא בשיאו של טיפול ליישור שיניים. הטרנד החם הפך פופולארי בארצות-הברית לפני כעשור, והוא עושה דרכו בצעדי ענק גם לישראל. אם עדיין לא יצא לכם להתעדכן במדורי הרכילות אתם תופתעו לדעת, שהשחקנית והבמאית הישראלית נועה קנולר, השחקן יהודה לוי ובוגר תוכנית הריאליטי “האח הגדול” ליאון שניירדרובסקי כבר עשו את זה, ועיטרו בשנים האחרונות את שיניהם במכשור ליישור שיניים במסגרת טיפול אורתודנטיה למבוגרים.

כשליש מהמטופלים שעוברים יישור שיניים כיום הם מבוגרים

כולם רוצים להרגיש הוליווד: 

מעוז הניתוחים הפלסטיים אומנם נמצא הרחק מאיתנו בסיליקון ואלי שבסן פרנסיסקו, אך העולם כנראה באמת הולך ונהיה כפר גלובאלי קטן, ומה שהתחיל בצידו האחד של העולם מגיע מהר מאוד לצידו השני. ראייה לכך היא מספרם ההולך והגדל של הטיפולים האסתטיים המתקיימים מידי שנה בישראל. אל הטרנד הזה הצטרפו בשנים האחרונות גם טיפולי יישור שיניים למבוגרים. חיוך יפה הוא חלק משמעותי ממראה הפנים ויש לו השפעה רבה על ההופעה החיצונית הכללית ולכן, יותר ויותר מבוגרים שלא יישרו את השיניים בילדותם

טכנולוגיות חדשות מאפשרות לעבור טיפול “במסווה”: 

החסם העיקרי בקרב מבוגרים ששוקלים לעבור יישור שיניים הוא שהמיישרים, הידועים בשמם העממי יותר ריבועים או גשר, יבלטו יתר על המידה בעת דיבור או חיוך, ויעוררו פליאה בקרב אחרים. בכל זאת, המראה של אדם מבוגר שקוביות מודבקות על שיניו הוא עדיין לא מראה שכיח מאוד, ואנשים רבים חוששים מכך שחשיפת שיניים מעוטרות בקוביות תביך אותם באינטראקציות חברתיות. מיישרים שקופים ללא סמכים וחוטים, סמכי מתכת פנימיים (שמודבקים על החלק הפנימי של השיניים) וקשתיות שקופות הניתנות לשליפה (“פלטות”)- הם דוגמאות בולטות למכשור שנכנס לאחרונה אל תחום טיפולי יישור השיניים, ומאפשר “להיות עם ולהרגיש בלי”.

שיטת “אירודנטיס” החדשנית הופכת גם היא את טיפול יישור השיניים ל”ידידותי” יותר עבור מבוגרים, כיוון שהיא מאפשרת להשתמש במכשיר בשעות הלילה בלבד ולהגיע בכל זאת לתוצאות משביעות רצון.

חיוך יפה בחודשים ספורים: 

התפתחותה של שיטת “ווילקודנטיקס”, מאפשרת טיפול יישור שיניים מהיר וקצר מועד, שעומד על חודשים ספורים בלבד. השיטה מבוססת על ביצוע של פרוצדורה כירורגית מקומית, המאפשרת להגמיש את העצם ובכך להחיש פי כמה את מהירות תנועת השיניים.

לסיבות הנ”ל מצטרפת העובדה שעל אף הנורמה החברתית שטיפולי יישור שיניים יש לבצע בגיל צעיר, מבחינה טכנית ניתן ליישר שיניים כל עוד הן בריאות: כל עוד העצם שמחזיקה את השן מתפקדת כראוי וכל זמן שהחניכיים בריאות- אין שום סיבה שכל מי שחפץ בטיפול יישור שיניים, ושעומד בדרישות הסף הטכניות לא יעבור אחד כזה, גם אם הוא מבוגר.

אז אם החלטתם “להצטרף אל הגל” וליישר את שיניכם, רצוי שתכירו מראש את הכללים עליהם יש להקפיד לפני הטיפול ובמהלכו, למען תוצאות מיטביות וכדי לשמור על בריאות השיניים גם במהלך הטיפול

invisalign

כך תפיקו את המירב מהטיפול האורתודנטי:

1. התחילו את הטיפול רק לאחר שווידאתם כי השיניים שלכם נמצאות במצב אופטימלי והן בריאות מבחינה רפואית. חורים בשיניים, שיניים המצריכות עקירה, ניקוי שיניים או טיפול שורש- את כל הפעולות הללו מומלץ לבצע לפני שאתם מתחילים את הטיפול.

2. המכשור בו נעשה שימוש ליישור השיניים הוא כר פורה להיווצרות פלאק, שאריות מזון וכתמים על השיניים, שבתורם יכולים להוביל לנזקים כמו חורים או דלקות חניכיים. לפיכך, יש להקפיד לנקות את השיניים בתדירות גבוהה יותר מהרגיל באמצעות חוט דנטלי ועל-ידי צחצוח שיניים קפדני ולא “חאפרי”.

3. רצוי להימנע מצריכה של מזונות קשים לנגיסה או דביקים מידי, מאחר והם עלולים להזיק למכשור שמותקן על השיניים. שמרו את סוכריות הטופי, את קלחי התירס ואת תפוחי העץ לתקופה של “אחרי”, כדי שלא תצטרכו לרוץ אל מיישר השיניים כאשר הגשר בשיניים יישבר הוא כאשר החוטים שמחוברים אליו ישתחררו.

4. טיפול ליישור שיניים הוא זמן טוב להתחיל להשתמש בשטיפת פה המכילה אמין פלואוריד, שמאפשרת לשמור על השיניים ולהגן עליהן טוב יותר.

5. אם אתם עוסקים בפעילות ספורטיבית, שמתאפיינת בפוטנציאל פגיעה גבוה של אזור הפה (כמו אגרוף) יש להרכיב מגן פה מיוחד, שמיועד לספורטאים שעוברים טיפול אורתודנטי, ושמטרתו לשמור על השיניים ועל רקמות הפה.

 נכתב על ידי:

ד”ר שמואל עיני בוגר הפקולטה (בהצטיינות) לרפואת שיניים בבית החולים הדסה ירושלים משנת 1983. בוגר תוכנית ההתמחות באורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים בבית החולים הדסה ירושלים ובעל תואר מוסמך במדעי רפואת השיניים (בהצטיינות) 1994. יו”ר יוצא של האגודה האורתודונטית בישראל, ומנהל ההתמחות ליישור שיניים בביה”ס ללימודי המשך בבי”ח רמב”ם בחיפה, לשעבר מנהל המחלקה ליישור שיניים בבי”ח תל השומר. ויו”ר לשעבר ועדת הבחינות של הועדה המקצועית לאורתודונטיה מטעם משרד הבריאות.

Call Now Buttonהתקשרות
דילוג לתוכן