יישור שיניים למבוגרים – כל השיטות לביצוע יישור שיניים ללא גשר

יישור שיניים למבוגרים מוצלח ניתן לביצוע, בניגוד למה שחושבים, בכל גיל שהוא, ולאו דווקא בילדים ומתבגרים בלבד. בשלושים השנים האחרונות עלו בצורה ניכרת הביקוש והיקף הטיפול במבוגרים (גברים מעל 18 שנים ונקבות ונשים מעל גיל 16) העוברים ישור שיניים גם בארץ וגם בעולם. הגורמים לכך רבים וכוללים עליה במודעות לשיניים ישרות ויפות אצל מבוגרים, והבנה שיישור שיניים למבוגרים משפר מאד את החיוך והתפקוד.

השיטות הנפוצות לביצוע ישור שיניים למבוגרים

טכנולוגיות אסתטיות חדשניות שנוספו בשנים האחרונות, בנוסף לטכניקה המסורתית של יישור שיניים למבוגרים באמצעות גשר לשיניים מתכתי, מביאות הרבה מטופלים לטיפול. טכניקות כמו מכשור מודבק בצבע השן מאפשרות מראה אסתטי לשיניים גם במהלך הטיפול.

  • מערכות של מכשור שקוף בנעילה עצמית מודבקות על השיניים ומאפשרות ישור שיניים ללא גשר מתכת, באופן אסתטי מבלי להאריך במשך הטיפול.
  • לאחרונה הופיעה שיטת אינסיגניה (INSIGNIA)- פרי פיתוח מודרני מתקדם של מכשור חיצוני המותאם אישית לפה המתרפא (CUSTEMIZED APPLIANCE). טכנולוגית היי-טק חדשנית מאפשרת יישור שיניים יעיל ביותר באמצעות מכשור המותאם אישית לליקוי הסגר, למבנה ולצורת שיני המטופל.
  • במקביל ניתן לטפל במיכשור הבלתי נראה הנקרא לעיתים “יישור שיניים ללא גשר” הקוסם למתרפאים מבוגרים, שנרתעים פעמים רבות מטיפול אורתודונטי הכרוך בהרכבת מכשירים הבולטים לעין. מכשור זה של קשתיות שקופות או מכשור פנימי, מאפשר טיפול בלתי נראה לחלוטין, וגם הוא בעל דיוק מירבי ומותאם אישית למתאר השיניים הייחודי ולמצב האורתודונטי. הקשתיות השקופות הידועות ביותר הינן קשתיות אינויזליין (INVISALIGN), ובנוסף קיימות גם שיטות שקופות מוצלחות נוספות.

בן 42, ישור שיניים בקשתיות שקופות לטיפול בבליטת שיניים תחתונות ומנשך הפוך

לפני:

יישור שיניים למבוגרים - לפני

אחרי:        יישור שיניים למבוגרים

  • טכנולוגית מחשוב תלת ממדית ואמצעי ייצור מדויקים מדמים את תוצאת הטיפול הרצויה לתיקון מרבית ליקויי הסגר. בנוסף ליתרון האסתטי ולטכנולוגיה הייחודית, הקשתיות השקופות מאפשרות ניקוי שיניים ביתר קלות ונוחות רבה יותר על פני המכשור הקונבנציונלי, מכשור הפנימי בלתי נראה חדיש הינו אינקוגניטו (INCOGNITO) ובו סמכים וחוטים המותאמים באופן אישי לשיני המטופל והמיוצרים בעיבוד ממוחשב. בנוסף לפן האסתטי קיים היבט רפואי בלתי מבוטל המצדיק יישור השיניים לשיפור בריאות חניכיים למשל במקרים של צפיפות ומנשך עמוק טראומטי.
  • מגוון האפשרויות של ישור שיניים ללא גשר התרחב משמעותית גם הודות לטכנולוגיה החדשה של שתלים אורתודונטים ההופכות אותו לנוח, מהיר וקל יותר. טיפול זה חוסך בחלק מהמקרים עקירת שיניים קבועות, ולעיתים אף מונע טיפולי שיניים כירורגים מורכבים כמו ניתוח לסת או שתל קבוע.

‏‏בת 21, יישור שיניים בקשתיות שקופות (INVISALIGN) לטיפול בנסיגת חניכיים בשיניים קדמיות

לפני:

לפני - יישור שיניים למבוגרים

אחרי:

אחרי יישור שיניים למבוגרים

בנוסף, ישור שיניים למבוגרים יכול להיות חלק מטיפול שיניים כללי (עזר לשיקום), כאשר המומחה ליישור שיניים מסייע לטיפול שיקומי כהכנה לכתר עתידי. יישור השיניים זה הינו מבוקש ביותר כי הוא מונע עקירת שן או ביצוע כתר לא מוצלח.

  • יש לציין פריצת דרך משמעותית מבחינה ביולוגית, שהביאה להתפתחות שיטות של טיפול יישור שיניים מקוצר כמו ווילקודנטיקס, המאפשרת קיצור משמעותי במשך הטיפול למשך 6-8 חודשים בלבד הודות לשילוב של פרוצדורה כירורגית בחניכיים עם יישור שיניים יעיל. התוצאה הסופית המתקבלת היא חיוך מקסים ושיניים ישרות הנשמרות כך לאורך זמן עם חניכיים בריאות ומטופל שבע רצון ביותר.

לקבלת ייעוץ מקצועי או פרטים על טיפול יישור שיניים למבוגרים, צרו איתנו קשר באחת מהמרפאות שלנו מרפאת רמת גן או מרפאת ראש העין, ונשמח לעמוד לשירותכם.

זכרו – שיניים הם ה”אקססורי” החשוב ביותר!!!

 

בן 29, ישור שיניים בקשתיות שקופות לטיפול במנשך פתוח, צפיפות וחוסר סדירות

יישור שיניים ללא גשר למבוגרים לפני ואחרי

נכתב על ידי:

ד”ר שמואל עיני בוגר הפקולטה (בהצטיינות) לרפואת שיניים בבית החולים הדסה ירושלים משנת 1983. בוגר תוכנית ההתמחות באורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים בבית החולים הדסה ירושלים ובעל תואר מוסמך במדעי רפואת השיניים (בהצטיינות) 1994. יו”ר יוצא של האגודה האורתודונטית בישראל, ומנהל המחלקה ליישור שיניים במרכז הרפאי לגליל, נהריה. לשעבר מנהל ההתמחות ליישור שיניים בביה”ס ללימודי המשך בבי”ח רמב”ם בחיפה, וקודם לכן  מנהל המחלקה ליישור שיניים בבי”ח תל השומר. ויו”ר לשעבר ועדת הבחינות של הועדה המקצועית לאורתודונטיה מטעם משרד הבריאות.

Call Now Buttonהתקשרות דילוג לתוכן