INVISALIGN -יישור שיניים שקוף בשיטת אינויזליין

מכל השיטות הקיימות ליישור שיניים, בולטת אחת בחדשנותה ובאיכות החיים ובאסתטיות שהיא מציגה – אינויזליין. מהם היתרונות והחסרונות של השיטה, כמה עולה הטיפול והאם היא מתאימה גם לך? במאמר זה אשיב על השאלות הנפוצות.

ישנם סוגים רבים של טכנולוגיות, גישות ומכשור ליישור שיניים. חלק גדול מהפונים ליישור שיניים רוצים שהטיפול לא יהיה נראה לעין, החל מאנשים מבוגרים שאינם מעוניינים לחשוף את התהליך ועד לבני נוער הרגישים לחזות החיצונית כמו גם מהחשש מקשיים ביצירת מערכות יחסים ראשונות. כל אלו מחפשים אחר אפשרויות של יישור שיניים בלתי נראה. צרכים אלו לצד ההתקדמות הטכנולוגית העצומה בשנים האחרונות אפשרו פיתוח טכנולוגיות חדשניות להגשמת דרישה זו.

קיים מכשור פנימי (לינגואלי), ולצידו מכשור חיצוני נראה בצבע השן השיניים, באמצעות שימוש בסמכים (קוביות) בצבע השן (העשויות מחרסינה מיוחדת) שנקראים “סמכים שקופים”. לצד אלו, ניתן ליישר שיניים בפלטות שקופות בלתי נראות, כשהחברה המתקדמת והמובילה בעולם היא אינויזליין.

מהי שיטת אינויזליין?

יישור שיניים בלתי נראה בשיטת אינויזליין INVISALIGN הוא שיטה חדשנית ליישור שיניים למבוגרים ולמתבגרים באמצעות פלטות (קשתיות) פלסטיק שקופות בלתי נראות. גשר שקוף זה, מאפשר לא רק לילדים (ליישור שינים לילדים, הקליקו) ולבני נוער ליהנות משיניים מיושרות, מתפקדות בלעיסה וממראה נהדר בזמן חיוך, אלא גם למבוגרים שעד כה נרתעו מכך מאוד.

בת 33. יישור שיניים בקשתיות שקופות לתיקון חוסר סדירות ומנשך עמוק ב14 חודשי טיפול
יישור שיניים שקוף - לפני ואחרי

 

 

 

 

 

 

 

 

בתמונה בת 27 – יישור שיניים בקשתיות שקופות לתיקון מנשך פתוח, צפיפות וחוסר סדירות תוך 17 חודשי טיפול

יישור שיניים לפני ואחרי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אינויזליין - יישור שיניים שקוף במרפאת ד"ר עיני

מהם יתרונות השיטה?

 –  טכנולוגיה ייחודית של הדמיה תלת ממדית מדויקת.

 –  אסתטיקה מצוינת במהלך הטיפול.

 –  יישור שיניים אישי עם תוצאות מושלמות בזמן הקצר ביותר.

 –  ניקוי השיניים מתאפשר ביתר קלות לשמירה על פה בריא וחניכיים בריאות.

 –  הקשתיות נוחות מאד להרכבה.

חשוב לציין שתכנון תוכנית הטיפול הוא המרכיב המרכזי בטכנולוגיה זאת. המומחה ליישור שיניים מגבש תוכנית טיפול מדויקת לכל שן ושן בתוכנה של האינויזליין ומייצר את המקטעים של התהליך ליישור שיניים. המכשיר עצמו הוא ה”התבטאות” של מומחיותו של הרופא ומשמש כאמצעי לביצוע השינוי הדרוש בפה ובשיניים. מדובר במכשיר שמאפשר השפעה ישירה על כל שן בהתאמה ועל פי התוכנית הכוללת ליישור השיניים.

איך פועלת השיטה?

מדובר בסדרה של קשתיות פלסטיק שקופות המותאמות ע”י המומחה לאורתודונטיה, אישית לפה המטופל, והמזיזות בהדרגה את השיניים. כל קשתית מורכבת בפה משך 22 שעות ביממה למשך 10-7 ימים, מבצעת תנועה מסוימת ומקדמת את הטיפול עד לקשתית הבאה אחריה. הקשתית הבאה המתאימה לפה באופן מדויק, מזיזה את השיניים מהנקודה שבה סיימה הקשתית הקודמת. רצף התזוזות של כל הקשתיות הוא בעצם סך הטיפול.

יישור שיניים אינויזליין

מה משך הטיפול?

משך הטיפול משתנה בהתאם לליקוי הסגר, למורכבות ולדרגת הקושי של הטיפול ונע בין מספר חודשים ועד לשנה וחצי – שנתיים. יישור השיניים מבוצע בשיטה של אורתודונטיה מותאמת אישית ומאפשר להזיז כל שן או קבוצת שיניים בנפרד.

השוואה לשיטות טיפול אחרות

בגשר השיניים הרגיל מופעלים ברב המקרים כוחות על כל השיניים. באורתודונטיה מותאמת אישית בשיטת אינויזליין קיים יתרון של טיפול יותר ממוקד, המאפשר מענה על בעיות המטופל ביעילות רבה, ולעיתים אף חיסכון בזמן טיפול.  

עד כמה הקשתיות בלתי נראות?

הן בלתי נראות ממרחק של כ-25  ס”מ ומעלה. רק כאשר מסתכלים במראה ממרחק קטן יותר ניתן להבחין בשולי הקשתית.

לפני ואחרי יישור שיניים בשיטת אינויזליין

לפני הטיפול                         אחרי הטיפול

   

האם טיפול אינויזליין כואב?

בניגוד לגשר בשיניים בו יכולים להיווצר קצוות חדים, קשתיות הגשר השקוף חלקות ונעימות למגע. בשונה מגשר בשיניים בו מופעלים כוחות על כל השיניים שיכולים לגרום לכאב, קשתיות האינויזליין מפעילות על כל שן או קבוצת שיניים מסוימת בדיוק את הכוח הרצוי בשלב המתאים של הטיפול. הקשתית הראשונה יכולה לכל היותר לגרום ללחץ, חוסר נוחות, להצטברות רוק ולקשיים בדיבור למשך מספר ימים – תופעות שייעלמו עם ההסתגלות לפלטות של האינויזליין.

מהם שלבי הטיפול?

 1. בדיקת אבחון והתייעצות ראשונית עם ד”ר עיני שמואל, בדיקת שיניים וחניכיים מקיפה ותמונות וצילומים של הפה.

 2. מידה / סריקה של הפה והשיניים והכנת תוכנית טיפול המועברת לאינויזליין ביחד עם צילומי הפה והשיניים.

 3. קבלת הדמיה תלת מימדית של חברת אינויזליין.

4. ביצוע תיקונים רבים עד לקבלת תוכנית טיפול אידאלית, הדגמתה למטופל והערכה את משך הטיפול המשוער.

5. ייצור הקשתיות בחברת אינויזליין בהתאם לתוכנית הסופית שגיבש המומחה ליישור שיניים ולסתות.

6. מסירת הקשתיות למטופל והוראות הסתגלות לפלטה, הרכבה והחלפת הקשתיות, ניקוי השיניים והקשתיות.

7. ביקורת במרפאה אחת לחודש לביקורת שיניים וחניכיים והבטחת התקדמות הטיפול.

8. לקראת סוף הטיפול – הערכה מחדש לגבי צורך בשלב נוסף של קשתיות ללא עלות נוספת.

9. סיום הטיפול לאחר כשנה וחצי. מבוצע קיבוע או נמסרת קשתית לשמירת התוצאה.

במשך כל הטיפול יש צורך בביקורת תקופתיות של רופא שיניים וניקוי שיניים ע”י שיננית וכמובן הקפדה על היגיינה אוראלית של המטופל.

האם יש הגבלות על אכילה ושתייה?

אין הגבלות. בשונה מגשר בשיניים, קשתיות האינויזליין נשלפות מהפה, ולכן אין צורך להגביל אכילת מאכלים או חטיפים האהובים עליכם. חשוב להימנע בזמן הרכבת הקשתית מלעיסת מסטיק הנצמד לקשתיות, ממאכלים מכתימים ומשתיית משקאות חמים מחשש לעיוות. הקשתית ניתנת להסרה בקלות לפני כל ארוחה, ומאפשרת ניקוי יעיל שלה וצחצוח שיניים לאחר הארוחה בכדי לשמור על ריח פה רענן והיגיינת פה טובה.

צחצוח שיניים עם אינויזליין

האם רופא השיניים צריך הכשרה מיוחדת?

בהחלט. ד”ר עיני הינו מומחה ליישור שיניים ומראשוני האורתודנטים שעברו הסמכה, ומטפל בשיטה זו בהצלחה רבה במטופלים רבים מזה 17 שנים! ד”ר עיני השתלם בארץ ובחו”ל בפרוטוקולים העדכניים והחדישים המאפשרים את ניצול המומחיות שלו באורתודונטיה להשגת יישור שיניים בלתי נראה אופטימלי גם בליקויי סגר קשים, שלא היו ניתנים לתיקון באינויזליין עד כה!

האם השיטה מחייבת עקירת שיניים?

ניתן להימנע ברב המוחלט של המצבים מעקירת שיניים, באמצעות הרחבת הלסת והזזת השיניים אחורנית. בנוסף ניתן לשייף שיניים ליצירת מקום המאפשר לשיניים הסמוכות לזוז.

כמה עולה יישור שיניים באינויזליין?

מכשור או טכנולוגיה נפוצה היא כזאת שבה כל הסמכים זהים, הטכנולוגיות שמאפשרים טיפול מותאם אישי הן לרמת המטופל וצרכיו והן לרמת תזוזת השן, הן טכנולוגיות מורכבות יותר הדורשות מיומנויות וניסיון רב וכמובן שמחירן גבוה מהמחיר של המכשיר הסטנדרטי.

חשוב להדגיש שאורתודנט מנוסה יכול לבצע תהליכי יישור שיניים טובים ואיכותיים עם מגוון רחב של מכשירים, אולם חווית הטיפול, משך הטיפול, הנוחות שלו מושפעים מסוג הטכנולוגיה.

המחיר של טיפול יישור שיניים באינויזליין מורכב מהצרכים הרפואיים (הן מהבחינה התפקודית והן מהבחינה האסתטית) שמצביעים על מורכבות התכנון והטיפול ומשכו של הטיפול. ככך שהטיפול מורכב וארוך יותר כך גם מחירו. במהלך הפגישה הראשונית ולאחר הבדיקה, יכול הרופא להעריך את מורכבות הטיפול, משך הטיפול המשוער וגם את עלותו.

במרפאות ד”ר עיני יש מגוון אפשרויות תשלום נוחות המותאמות לצרכיו ורצונותיו של כל אחד.

חסרונות הטיפול

–  הצלחת הטיפול תלויה בשיתוף פעולה בהרכבת הקשתיות של המטופל לאורך זמן הטיפול.

–  מדובר בטיפול שנמצא בקדמה הטכנולוגית ומאפשר את קיצור משך הטיפול, הדורש תכנון מוקדם של מומחה וככזה מחירו גבוה מטיפולים סטנדרטים.

–  הקשתיות נשלפות ויש להיזהר לא לאבד או לעוות אותן.

האם זו שיטת הטיפול היחידה בקשתיות שקופות?

לא. קיימות שיטות נוספות של יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות. שיטת האינויזליין הינה בעלת ותק רב ומתאימה לטיפול בליקויי סגר מורכבים, באמצעות טכנולוגיה תלת מימדית מדויקת ומותאמת אישית.

מה תרומת הטכנולוגיה?

תרומה עצומה. היא מאפשרת טיפול מהיר ומדויק תוך הפעלת כוחות מדודים ושקולים על השיניים. בנוסף,  ניתן לראות מהו סוג התנועה בכל שלב ואת התוצאות הוירטואליות הסופיות של הטיפול, עוד לפני תחילת הטיפול בפועל, לשביעות רצונו של המטופל.  

המאמר נכתב על ידי:

ד”ר שמואל עיני בוגר הפקולטה (בהצטיינות) לרפואת שיניים בבית החולים הדסה ירושלים משנת 1983. בוגר תוכנית ההתמחות באורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים בבית החולים הדסה ירושלים ובעל תואר מוסמך במדעי רפואת השיניים (בהצטיינות) 1994. יו”ר יוצא של האגודה האורתודונטית בישראל, ומנהל ההתמחות ליישור שיניים בביה”ס ללימודי המשך בבי”ח רמב”ם בחיפה, לשעבר מנהל המחלקה ליישור שיניים בבי”ח תל השומר. ויו”ר לשעבר ועדת הבחינות של הועדה המקצועית לאורתודונטיה מטעם משרד הבריאות.

[kkstarratings]

התקשרות
דילוג לתוכן