אינויזליין – יישור שיניים שקוף

מהי שיטת אינויזליין לביצוע יישור שיניים שקוף?

יישור שיניים בלתי נראה בשיטת Invisalign הוא שיטה חדשנית ליישור שיניים באמצעות פלטות (קשתיות) פלסטיק שקופות בלתי נראות. גשר שקוף זה, מאפשר לא רק לילדים (ליישור שינים לילדים, הקליקו) ולבני נוער ליהנות משיניים מיושרות, מתפקדות בלעיסה וממראה נהדר בזמן חיוך, אלא גם למבוגרים שעד כה נרתעו מכך מאוד.

מהם היתרונות של שיטת Invisalign ליישור שיניים שקוף?

–  טכנולוגיה ייחודית של הדמיה תלת ממדית מדויקת.

–  אסתטיקה מצוינת במהלך הטיפול.

–  יישור שיניים אישי עם תוצאות מושלמות בזמן הקצר ביותר.

–  ניקוי השיניים מתאפשר ביתר קלות לשמירה על פה בריא וחניכיים בריאות

–  הקשתיות נוחות מאד להרכבה.

חשוב לציין שתכנון תוכנית הטיפול הוא המרכיב המרכזי בטכנולוגיה זאת. המומחה ליישור שיניים מגבש תוכנית טיפול מדויקת לכל שן ושן בתוכנה של Invisalign ומייצר את המקטעים של התהליך ליישור שיניים. המכשיר עצמו הוא ה”התבטאות” של מומחיותו של הרופא ומשמש כאמצעי לביצוע השינוי הדרוש בפה ובשיניים. מדובר במכשיר שמאפשר השפעה ישירה על כל שן בהתאמה ועל פי התוכנית הכוללת ליישור השיניים.

 שלבי הטיפול

1. בדיקת אבחון והתייעצות ראשונית עם ד”ר עיני שמואל, בדיקת שיניים וחניכיים מקיפה ותמונות וצילומים של הפה.

2. מידה / סריקה של הפה והשיניים והכנת תוכנית טיפול המועברת לאינויזליין ביחד עם צילומי הפה והשיניים.

3. קבלת הדמיה תלת מימדית של חברת Invisalign.

4. ביצוע תיקונים רבים עד לקבלת תוכנית טיפול אידאלית, הדגמתה למטופל והערכה את משך הטיפול המשוער.

5. ייצור הקשתיות בחברת Invisalign בהתאם לתוכנית הסופית שגיבש המומחה ליישור שיניים ולסתות.

6. מסירת הקשתיות למטופל והוראות הסתגלות לפלטה, הרכבה והחלפת הקשתיות, ניקוי השיניים והקשתיות.

7. ביקורת במרפאה אחת לחודש לביקורת שיניים וחניכיים והבטחת התקדמות הטיפול.

8. לקראת סוף הטיפול – הערכה מחדש לגבי צורך בשלב נוסף של קשתיות ללא עלות נוספת.

9. סיום הטיפול לאחר כשנה וחצי. מבוצע קיבוע או נמסרת קשתית לשמירת התוצאה.

במשך כל הטיפול יש צורך בביקורת תקופתיות של רופא שיניים וניקוי שיניים ע”י שיננית וכמובן הקפדה על היגיינה אוראלית של המטופל.

על מה חשוב להקפיד במהלך הטיפול של יישור שיניים שקוף?

–  הצלחת הטיפול תלויה בשיתוף פעולה בהרכבת הקשתיות של המטופל לאורך זמן הטיפול.

–  הקשתיות נשלפות ויש להיזהר לא לאבד או לעוות אותן.

האם השיטה מחייבת עקירת שיניים?

ניתן להימנע ברב המוחלט של המצבים מעקירת שיניים, באמצעות הרחבת הלסת והזזת השיניים אחורנית. בנוסף ניתן לשייף שיניים ליצירת מקום המאפשר לשיניים הסמוכות לזוז.

תמונות של לפני ואחרי יישור שיניים שקוף בשיטת אינויזליין

מימין: בת 27, יישור שיניים בקשתיות שקופות לתיקון מנשך פתוח, צפיפות וחוסר סדירות תוך 17 חודשי טיפול

משמאל: בת 33, יישור שיניים בקשתיות שקופות לתיקון חוסר סדירות ומנשך עמוק ב14 חודשי טיפול

אינויזליין לפני ואחרי

כמה עולה יישור שיניים באינויזליין?

מכשור או טכנולוגיה נפוצה היא כזאת שבה כל הסמכים זהים, הטכנולוגיות שמאפשרים טיפול מותאם אישי הן לרמת המטופל וצרכיו והן לרמת תזוזת השן, הן טכנולוגיות מורכבות יותר הדורשות מיומנויות וניסיון רב וכמובן שמחירן גבוה מהמחיר של המכשיר הסטנדרטי.

חשוב להדגיש שאורתודנט מנוסה יכול לבצע תהליכי יישור שיניים טובים ואיכותיים עם מגוון רחב של מכשירים, אולם חווית הטיפול, משך הטיפול, הנוחות שלו מושפעים מסוג הטכנולוגיה.

המחיר של טיפול יישור שיניים באינויזליין מורכב מהצרכים הרפואיים (הן מהבחינה התפקודית והן מהבחינה האסתטית) שמצביעים על מורכבות התכנון והטיפול ומשכו של הטיפול. ככך שהטיפול מורכב וארוך יותר כך גם מחירו. במהלך הפגישה הראשונית ולאחר הבדיקה, יכול הרופא להעריך את מורכבות הטיפול, משך הטיפול המשוער וגם את עלותו.

במרפאות ד”ר עיני יש מגוון אפשרויות תשלום נוחות המותאמות לצרכיו ורצונותיו של כל אחד.

איך פועלת שיטת Invisalign?

מדובר בסדרה של קשתיות פלסטיק שקופות המותאמות ע”י המומחה לאורתודונטיה, אישית לפה המטופל, והמזיזות בהדרגה את השיניים. כל קשתית מורכבת בפה משך 22 שעות ביממה למשך 10-7 ימים, מבצעת תנועה מסוימת ומקדמת את הטיפול עד לקשתית הבאה אחריה. הקשתית הבאה המתאימה לפה באופן מדויק, מזיזה את השיניים מהנקודה שבה סיימה הקשתית הקודמת. רצף התזוזות של כל הקשתיות הוא בעצם סך הטיפול.

עד כמה הקשתיות בלתי נראות?
הן בלתי נראות ממרחק של כ-25  ס”מ ומעלה. רק כאשר מסתכלים במראה ממרחק קטן יותר ניתן להבחין בשולי הקשתית.

מה משך הטיפול?

משך הטיפול משתנה בהתאם לליקוי הסגר, למורכבות ולדרגת הקושי של הטיפול ונע בין מספר חודשים ועד לשנה וחצי – שנתיים. יישור השיניים מבוצע בשיטה של אורתודונטיה מותאמת אישית ומאפשר להזיז כל שן או קבוצת שיניים בנפרד.

האם יש הגבלות על אכילה ושתייה?

אין הגבלות. בשונה מגשר בשיניים, קשתיות האינויזליין נשלפות מהפה, ולכן אין צורך להגביל אכילת מאכלים או חטיפים האהובים עליכם. חשוב להימנע בזמן הרכבת הקשתית מלעיסת מסטיק הנצמד לקשתיות, ממאכלים מכתימים ומשתיית משקאות חמים מחשש לעיוות. הקשתית ניתנת להסרה בקלות לפני כל ארוחה, ומאפשרת ניקוי יעיל שלה וצחצוח שיניים לאחר הארוחה בכדי לשמור על ריח פה רענן והיגיינת פה טובה.

האם טיפול Invisalign כואב?

בניגוד לגשר בשיניים בו יכולים להיווצר קצוות חדים, קשתיות הגשר השקוף חלקות ונעימות למגע. בשונה מגשר בשיניים בו מופעלים כוחות על כל השיניים שיכולים לגרום לכאב, קשתיות האינויזליין מפעילות על כל שן או קבוצת שיניים מסוימת בדיוק את הכוח הרצוי בשלב המתאים של הטיפול. הקשתית הראשונה יכולה לכל היותר לגרום ללחץ, חוסר נוחות, להצטברות רוק ולקשיים בדיבור למשך מספר ימים – תופעות שייעלמו עם ההסתגלות לפלטות של האינויזליין.

השוואה לשיטות טיפול אחרות

בגשר השיניים הרגיל מופעלים ברב המקרים כוחות על כל השיניים. באורתודונטיה מותאמת אישית בשיטת Invisalign קיים יתרון של טיפול יותר ממוקד, המאפשר מענה על בעיות המטופל ביעילות רבה, ולעיתים אף חיסכון בזמן טיפול.

 

האם רופא השיניים צריך הכשרה מיוחדת?

בהחלט. ד”ר עיני הינו מומחה ליישור שיניים ומראשוני האורתודנטים שעברו הסמכה, ומטפל בשיטה זו בהצלחה רבה במטופלים רבים מזה 17 שנים! ד”ר עיני השתלם בארץ ובחו”ל בפרוטוקולים העדכניים והחדישים המאפשרים את ניצול המומחיות שלו באורתודונטיה להשגת יישור שיניים בלתי נראה אופטימלי גם בליקויי סגר קשים, שלא היו ניתנים לתיקון Invisalign עד כה!

יישור שיניים שקוף בשיטת אינויזליין

האם זו שיטת הטיפול היחידה בקשתיות שקופות?

לא. קיימות שיטות נוספות של יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות. שיטת האינויזליין הינה בעלת ותק רב ומתאימה לטיפול בליקויי סגר מורכבים, באמצעות טכנולוגיה תלת מימדית מדויקת ומותאמת אישית.

מה תרומת הטכנולוגיה?

תרומה עצומה. מדובר בטיפול שנמצא בקדמה הטכנולוגית ומאפשר את קיצור משך הטיפול, הדורש תכנון מוקדם של מומחה וככזה מחירו גבוה מטיפולים סטנדרטים.

היא מאפשרת טיפול מהיר ומדויק תוך הפעלת כוחות מדודים ושקולים על השיניים. בנוסף,  ניתן לראות מהו סוג התנועה בכל שלב ואת התוצאות הוירטואליות הסופיות של הטיפול, עוד לפני תחילת הטיפול בפועל, לשביעות רצונו של המטופל. 

 

נכתב על ידי:

ד”ר שמואל עיני בוגר הפקולטה (בהצטיינות) לרפואת שיניים בבית החולים הדסה ירושלים משנת 1983. בוגר תוכנית ההתמחות באורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים בבית החולים הדסה ירושלים ובעל תואר מוסמך במדעי רפואת השיניים (בהצטיינות) 1994. יו”ר יוצא של האגודה האורתודונטית בישראל, ומנהל ההתמחות ליישור שיניים בביה”ס ללימודי המשך בבי”ח רמב”ם בחיפה, לשעבר מנהל המחלקה ליישור שיניים בבי”ח תל השומר. ויו”ר לשעבר ועדת הבחינות של הועדה המקצועית לאורתודונטיה מטעם משרד הבריאות.

 

Call Now Buttonהתקשרות
דילוג לתוכן