מהו רסן לשיניים?

רסן לשיניים הוא מכשיר חיצוני המחובר אל שתי טבעות המודבקות על השיניים האחוריות. הרסן מושך אחורנית את השיניים עליהן הוא נשען. הרסן יעיל בעיקר לפתרון ליקוי סגר של בליטת השיניים הקדמיות וליקוי סגר של חוסר מקום (צפיפות) בשיניים הקדמיות.

רסן לשיניים

קיימים שני סוגי רסן לשיניים

רסן המחובר לרצועה צווארית ורסן המחובר לכובע ראש. סוג הרסן נקבע לפי מבנה הפנים והמשנן של המטופלים. ידוע שרוב הילדים מעדיפים רסן צווארי היותר נוח לשימוש, ואכן ניתן ואפשרי למסור רסן צווארי ברוב המקרים.

רסן ראש נמסר ע”י האורתודונט רק כאשר רסן צווארי לא מאפשר שיפור את ליקוי הסגר, ואפילו מזיק להתקדמות הטיפול.

המטופלים מתבקשים להרכיב רסן משך כ- 16 שעות ביממה. בהתחלה משך השעות מרתיע, אך למעשה מדובר רק במספר שעות משך אחה”צ והערב בנוסף לשעות הלילה.

לרוב אין צורך בהרכבת רסן לשיניים בבית הספר!!! כמו כן, בשנים האחרונות נמסר במרפאתי בנוסף לרסן גם מכשיר הפנדולום, המסוגל לקצר במספר חודשים (כמעט בחצי) את זמן הרכבת הרסן!

המאמר נכתב על ידי:

ד”ר שמואל עיני בוגר הפקולטה (בהצטיינות) לרפואת שיניים בבית החולים הדסה ירושלים משנת 1983. בוגר תוכנית ההתמחות באורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים בבית החולים הדסה ירושלים ובעל תואר מוסמך במדעי רפואת השיניים (בהצטיינות) 1994. יו”ר יוצא של האגודה האורתודונטית בישראל, ומנהל ההתמחות ליישור שיניים בביה”ס ללימודי המשך בבי”ח רמב”ם בחיפה, לשעבר מנהל המחלקה ליישור שיניים בבי”ח תל השומר. ויו”ר לשעבר ועדת הבחינות של הועדה המקצועית לאורתודונטיה מטעם משרד הבריאות.

 

Call Now Buttonהתקשרות
דילוג לתוכן