גשר לשיניים: מהן ה”טבעות” “הקוביות”?

בטיפול האורתודונטי מופעל לחץ על השיניים באמצעות מכשור קבוע – שילוב של חוט מתכת הקשור באמצעות גומיות למעין “טבעות” המודבקות על השיניים. לחץ זה על השיניים גורם לשיניים לזוז ממקומן ולהתיישר. הגומיות מוחלפות מדי טיפול ומופיעות במגוון צבעים.

לכל מטופל הצבע האהוב עליו (בחירה מתוך קטלוג של 40 צבעים), ויש ילדים הבוחרים שילוב של מספר צבעים ומרכיבים את סמלי הקבוצות האהודות עליהם. למשל: “מכבי ת”א” – כחול צהוב, “בית”ר ירושלים”- שחור צהוב, “מכבי חיפה” – ירוק לבן ועוד.

יישור שיניים ע"י ד"ר עיני

המכשור מורכב מחלקים עדינים ושבירים ויש להקפיד על ההוראות על מנת לשמור על שלמותו. כמו כן, חוסר שמירה על ניקיון המכשור תגרום להצטברות שאריות מזון על המכשור ולריח לא נעים. לפיכך מושם במרפאתי דגש מיוחד על היגיינת השיניים הכולל הדרכה בצחצוח נכון , בשטיפות פה וניקוי בין השיניים במהלך כל הטיפול. למטופל נמסר נרתיק צחצוח הכולל בין היתר מברשת שיניים מיוחדת לניקוי מסביב למכשור המודבק. במקביל יש לבצע ביקורים סדירים אצל רופא שיניים.

 

המאמר נכתב על ידי:

ד”ר שמואל עיני בוגר הפקולטה (בהצטיינות) לרפואת שיניים בבית החולים הדסה ירושלים משנת 1983. בוגר תוכנית ההתמחות באורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים בבית החולים הדסה ירושלים ובעל תואר מוסמך במדעי רפואת השיניים (בהצטיינות) 1994. יו”ר יוצא של האגודה האורתודונטית בישראל, ומנהל ההתמחות ליישור שיניים בביה”ס ללימודי המשך בבי”ח רמב”ם בחיפה, לשעבר מנהל המחלקה ליישור שיניים בבי”ח תל השומר. ויו”ר לשעבר ועדת הבחינות של הועדה המקצועית לאורתודונטיה מטעם משרד הבריאות.

 

Call Now Buttonהתקשרות
דילוג לתוכן