אינויזליין

התפתחות אורח החיים המודרני, המאופיין במענה רפואי מהיר, אינו פוסח על עולם יישור שיניים. הקידמה הטכנולוגית אפשרה פיתוח שיטת טיפול אורתודונטי חדשנית באמצעות קשתיות שקופות – האינויזליין. הרצון של מבוגרים ומתבגרים לטיפול אסתטי מהיר ויעיל, מקבל מענה טיפולי של מכשור בלתי נראה, בריא לחניכיים ונוח בחיי היומיום. שליטה מקיפה של מומחה ליישור שיניים בטכנולוגית מחשב ובחידושים העדכניים בשיטה, מאפשרת הוראות ברורות ליצירת גשר שקוף שיאפשר טיפול קצר טווח ומדוייק ביותר ולעיתים ללא צורך בשתלים או בניתוח.
הסבר קצר על השיטה אינויזליין (Invisalign) היא שיטת יישור שיניים שקוף למבוגרים ומתבגרים בעזרת קשתות שקופות העשויות מפולימר רפואי דק ושקוף. הטיפול מתאפשר בזכות טכנולוגית הדמיה תלת מימדית חדשנית, העוזרת ליצור תוכנית מדויקת של כל שלבי הטיפול, החל ממצב השיניים העכשווי ועד להבאתן למצב הרצוי. סדרה של קשתיות שקופות המותאמות באופן מדויק לשיני המטופל מזיזות אותן בהדרגה. הקשתיות מורכבת בפה כל שעות היממה, פרט לזמני אכילה וצחצוח השיניים. כל קשתית מוחלפת כל 7-14 יום בקשתית הבאה בתור, עד לסיום הטיפול והשגת עמדת השיניים הרצויה והחיוך המושלם.
שיטה קצרה ומדויקת משך היישור באינבזליין קצר יחסית לזמן טיפול של גשר לשיניים, תלוי במורכבות המקרה ונע בין מספר חודשים ועד לשנה וחצי, כשהממוצע הוא כ-12 חודשים בלבד. בשונה מיישור רגיל המפעיל כוחות על כל קשת השיניים ללא אבחנה בין שן לשן, קשתיות האינביזליין מזיזות כל שן או קבוצת שיניים בנפרד בשלב הנכון של הטיפול . המיקוד במטרות הטיפול, מאפשר דיוק רב וחיסכון זמן טיפול במקרים רבים.

שיטת אינוויזליין

 

יתרונות

1. אסתטיקה – היתרון הגדול ביותר- השיטה בלתי נראית בניגוד לטבעות בשיניים. המטופלים עוברים יישור שיניים בשיטה זו מבלי שניתן להבחין בפה בפלטה ליישור השיניים. שיטה זו של יישור שיניים למבוגרים מתאימה למטופלים החוששים להסתובב עם גשר בשיניים (חלקם עוברים תיקון של תזוזת שיניים שנגרמה אחרי הטיפול בסמכים בשנות הנעורים שלהם). יישור שיניים לילדים אפשרי בשיטה זו אך פחות מתאים, בגלל המכשור העדין והצורך לשיתוף פעולה של הרכבת הסרת הקשתיות.
2. טיפול מדויק ויעיל – הטכנולוגיה מאפשרת תנועות שיניים מורכבות לתנועה מדודה ומיטבית של שן או קבוצת שיניים מטופלות. להבדיל מגשר לשיניים, מפעיל המכשור לכל שלב בדיוק את הכוח הרצוי על השיניים הנבחרות ומחלק את התהליך בצורה נכונה.
3. בריא לשיניים ולחניכיים – יישור שיניים במצב של היגיינה טובה מאפשר שמירה על בריאות החניכיים. כמו כן, מכיוון שסמכים לא מודבקים על השיניים, קטן הסיכוי להיווצרות כתמים על גבי השיניים או עששת.
4. נוחה – הפלטה חלקה ונעימה למגע, בלתי מורגשת ולא מפריעה לחיי היומיום ולסגנון החיים בהשוואה לחוטים, ולקוביות ברזל על השיניים המגרות ופוצעות את רקמות הפה.
5. הסתגלות – בעיית דיבור אמנם אפשריות, אבל נעלמת תוך מס’ ימים. מכיוון שהזזת השיניים של כל קשתית מחושבת בצורה מדויקת, הלחץ המורגש הוא קל ונעלם גם הוא לאחר מספר ימים
6. מכשור נשלף בכל עת – שלא כמו בגשר לשיניים ניתן להוריד את הפלטה לצורך אכילה ושתיה (וגם באירוע חשוב) ואין צורך להימנע ממאכלים מסוימים. כמו כן ניקוי השיניים הוא קל ומושגית היגיינה טובה מאד.
7. תוצאה הניתנת להדגמה – את התוצאה הוירטואלית הסופית של הטיפול ניתן להציג למטופל כבר לפני התחלת הטיפול.

חסרונות

1.הצלחת הטיפול תלויה מאוד בשיתוף הפעולה של המטופל יש להרכיב את הקשתיות כל היום פרט לאכילה ושתייה.
2.יש לצחצח את השיניים ואת הפלטות השקופות לאחר כל ארוחה
3.עלות טיפול גבוהה יותר מאשר בסמכים רגילים, אך מספקת תמורה מלאה של יישור שיניים שקוף, היגייני, יעיל ונוח.
הכשרת הרופא ד”ר עיני הוא אורטודנט מומחה ליישור שיניים מטעם משרד הבריאות מזה 22 שנים. ד”ר עיני הוא מחלוצי השיטה בארץ מאז השקתה בשנת 2002, עבר הסמכות מיוחדת בארץ ובעולם, מלמד את השיטה ומטפל במטופלים רבים בשיטה זו.

לקבלת ייעוץ מקצועי או פרטים, צרו איתנו קשר באחת מהמרפאות שלנו מרפאת רמת גן או מרפאת ראש העין, ונשמח לעמוד לשירותכם.

 

אולי יעניין אותך גם…

הראה
הסתר